close

Hlavní menu

             

Hannah Pilsen Trail Letkov

Vytrvalostní závod je úspěšně za námi

V sobotu 29.5. 2021 se uskutečnil u vodní nádrže v Letkově již 7. ročník vytrvalostního běžeckého závodu Hannah Pilsen Trail Letkov.

Po měsících, kdy se podobné běžecké závody konat nemohly, přišlo přes 220 natěšených běžců s další početnou diváckou podporou, a to především z řad rodičů a trenérů žákovských kategorií.

  • Nejmladší závodili na trati 350 m kolem vodní nádrže a mohli tak běžet i Multigenerační štafetu: na podporu dobrovolnického centra Totem a vyhecovat tak své rodiče či prarodiče ke sportovnímu výkonu. Starší žákovské kategorie běžely 800 a 1600 m.
  • Dospělí změřili síly na střední trati 8,5 km po stezkách v lese Pytel a kolem skalek na Jandově skále.
  • Vytrvalci na trati 20 km vyběhli dále na Čilinu, ještě zdatnější na trati 30 km pokračovali dále přes Maršál a maratonce čekal ze Sedlece ještě výběh na Radyni a zpět do Letkova přes vrchol Stardiště.

Jako již tradičně bylo polojasné ideální běžecké počasí. Účastníci si pochvalovali krásné tratě, výborné značení a velký počet závodníků i na dětských tratích a v multigenerační štafetě. V hlavních kategorii 42,62 km dominovali manželé David (čas 3:10.41) a Michaela Gerychovi.

Na trati 30 km byli nejrychlejší František Dočekal z Kladna a Kamila Skalinová z Babic. Půlmaratanoskou trať vyhráli favorité, stálí účastníci Tomáš Eisner, Petra Šmákalová.

Na shledanou 13.11. 2021 na Hannah Pilsen Trail Krkavec a samozřejmě poslední sobotu v květnu 2022 na 8. ročníku Hannah  Pilsen Trail Letkov.