close

Hlavní menu

             

Hannah Pilsen Trail Letkov

Jak vypadal Letkovský závod očima účastníků?

Do poslední chvíle nebylo známé, jak bude závod uspořádán a pořadatelé museli neustále měnit a upravovat formát závodu podle nařízení vlády. Nakonec vše dobře dopadlo a o dobrou atmosféru nebyla nouze. Jak tento první "povirový" závod hodnotí sami účastníci?

Závod "Letkovská čtyřicítka", který je součástí seriálů běhů Hannah Pilsen Trail provázela spousta otazníků ještě před samotným startem. Zejména forma a rozsah nutných opatření, jaká budou závod provázet. 

Organizátoři se s tím však poprali na jedničku a podle atmosféry, která při závodě i bezprostředně po něm panovala, to vypadlo, že si jej účastníci užili. Protože nás ale zajímal názor samotných závodníků, zeptali jsme se rovnou tří z nich, kteří běželi za Hannah..."Jak hodnotíte letošní letkovský závod Hannah Pilsen Trailu?"

Lucia Rubášová

Jsem běžkyně “HOBÍK” a k tomu běhám převážně po rovině a po silnici.  Poprvé jsem si zkusila trailový závod Hannah Pilsen Trail v Letkově – trať 20 km s převýšením 470 metrů. Byl to pro mě první závod po koronavirové pauze, takže jsem byla poměrně nervózní. Trasa vedla lesními cestami, takže nás čekaly kopečky, kořeny, kameny a někde i bahno. Přesto měl závod pro mě skvělou atmosféru a výbornou organizaci. Nakonec i počasí vyšlo perfektně, slibovaný déšť se nedostavil. Závod jsem si užila a v listopadu se těším, že vyzkouším Krkavec.

Lucia Rubášová jako vítěz kategorie Hannah Pilsen TrailLucia Rubášová - vítěz kategorie

Šárka Klapková

Letkovský závod byl pro mě první letošní běžeckou akcí, kde jsem mohla využít naběhané karanténní kilometry. I přes nepříznivou předpověď nám nakonec počasí přálo, i když na startu bylo chladněji. Trasa mě sedla perfektně. Krásný les, téměř celý závod bez asfaltu. Čekaly nás táhlé lesní cestičky, skalky, šutry, kořeny, ale i trochu té šotoliny. Atmosféra byla super, na trase i v cíli. Závod jsem si užila se vším všudy a oproti loňskému ročníku dosáhla zatím svého největšího zlepšení. Uběhla jsem si krásných 20 kilometrů pod dvě hodiny. Vybila i dobila baterky a už teď se těším na listopadový Pilsen Trail Krkavec.

Šárka Klapková během loňského závodu 

Martin Vitík

Díky karanténě nebyl problém běhat pětkrát týdně. Pozitivně se to odrazilo na formě. První závod série Pilsen Trail Radeč byl sice zrušen, ale díky výzvě od kluků z PT (Pilsen Trail) si závod mohl individuálně odběhnou každý. Jako člen Rock Point Running Teamu jsem si nemohl nechat tento závod ujít, tahle série patří mezi špičku u nás. Plán byl jasný uběhnout 20 km takticky. Nahoru šetřit nohy, rovinky a z kopce rychle. Z loňska, kdy jsem běžel 30km trasu, většinu trasy znám. Hlídám si  výběhy, občas kecám s lidma co běží stejně rychle, prostě pohodička. Poslední seběh do cíle mě baví, a koho taky ne, že? Není to o technice, jen zatnout zuby běžet co to dá.  Letos díky výpadkům závodů, bylo v Letkově početné startovní pole. Všichni se těší, až prodají svoje tréninky. Závod dopadl dobře, cestou žádnej problém a s časem spokojenost. Do příště nabrat sílu do kopců, kde jsou rezervy na zlepšování. Na Krkavci rozšířím startovní pole o dceru, která bude mít svoji běžeckou premiéru. A koho tam uvidím z vás?

Martin Vitík na závodě Hannah Pilsen Trail Letkov 2020Martin Vitík na letošním závodě Hannah Pilsen Trail - Letkov


Další závod Hannah Pilsen Trail na vás čeká 14. 11. 2020 na Krkavci. Tak trénujte a potkáme se na startu,

Hannah