close

Hlavní menu

             

Hannah Grant podporuje

Přechod Šumavy s Rozárkou

Ahoj! Jmenujeme se Julka, Jirka a Rózič a chtěli bychom Vám představit náš skromný projekt - Přechod Šumavy s Rozárkou.

Je to už pár let, co se nám v hlavě usídlil plán přejít Šumavu. Trasa má bez bloudění nějakých 150 km. Začíná kousek od Nýrska, z Hojsovy Stráže a končí za Lipnem, konkrétně ve vesničce Lipno nad Vltavou. Každý rok se ale na poslední chvíli výprava zhatila. Jednou to bylo Julčino nalomené zdraví, pak pořízení malé chlupaté koule Rózy, která by přechod ve čtyřech měsících nezvládla, povodně atakdále, atakdále. 


Vypadá to, že letos jsme si to pojistili Hannah Grantem, tak doufáme, že už to vyjde. Výprava se skládá z rádoby pár turistů a to Julky – holky, která nerada schází z turistických tras a dychtivě tíží po dalším a dalším ujitém kilometru, pohodáře Jirky, kterému to bloudění mimo vyznačené cesty nevadí, ba si v něm přímo libuje a již zmiňované chlupaté černé koule Rozárky, která nás na toulkách ne vždy tak úplně s nadšením doprovází.

Ke všem našim výletům a přechodům se také neodvratně pojí tahání fotografické a video techniky. S Jirkou oba studujeme uměleckou školu. Asi to tak už nějak máme v sobě, že veškeré zážitky a dojmy máme potřebu zvěčnit do nějaké té vizuální podoby. Naším úkolem tedy není přejít jen 150 km, ale také si s nimi přinést pěkné úlovky v podobě fotek a krátkého filmu. 

Tak nám držte palce, letos už tu Šumavu dát musíme :)

Čundrákům zdar!