close

Hlavní menu

             

Jaký byl 3. ročník běhů v přírodě?

Rekordní Hannah Pilsen Trail - Krkavec

Třetí ročník běhů v přírodě - Hannah Pilsen Trail - byl zakončen 11. listopadu 2017 závodem na kopec Krkavec.

Závodníky přivítalo na Hannah Pilsen Trailu krásné podzimní ráno v autokempu Bolevák v Plzni. Všichni si tak mohli vychutnat prosluněné podzimní lesy opepřené výběhem po červené značce na Chlum, singlíkem podél Berounky, stoupáním u Dolan a vrcholem Krkavce


Kromě tradičního maratonu a půlmaratonu běžci letos nově změřili síly také na kratší trati pro dospělé (12 km) a nejmenší pak na dětských tratích od 350 do 1600 m

Hannah Pilsen Trail Krkavec 2017 - závod dětí


Závod byl rekordní jak počtem závodníků (téměř 400), tak dosaženými výkony.

Na hlavní maratonské trati zvítězil mezi muži ve velmi kvalitním rekordním čase Tomáš Eisner (2:57) před Františkem Kolovským a Jakubem Janouškem. Loňský vítězný čas Petra Herejta pokořil Tomáš Eisner o neskutečných 14 minut.

Vítězové Hannah Pilsen Trail Krkavec 2017


Ženský maraton suverénně ovládla Kristýna Junková (3:23) před Štěpánkou Herradovou a Janou Leštinovou. Vítězka zaostala jen 5 minut za loňským velmi kvalitním časem Anny Strakové z Czech Skyrunning Teamu.

Vítězkyně Hannah Pilsen Trailu Krkavec 2017


  • 23km trať v absolutním pořadím ovládli věkem již veterán Petr Minařík (1:39) a Teodora Chvalová (1:47). 
  • Novou 12km trať nejrychleji zvládli David Lukáš (47:20) a Petra Šmákalová (47:55)

 

Na závodě se potkávali šedesátníci (nejstarší 64letá Věra Martínková absolvovala 23 km za 2:38) s nejmenšími: 4letá Adélka Wendlerová absolvovala 350m trať za 9 minut).


I přes lehký déšť v závěru závodu si běžci pochvalovali pohodovou atmosféru, výborné značení, ochotné dobrovolníky pořadatele a pěkné tratě. Jak napsal jeden ze závodníků: "Skvělý závod s úžasnou tratí. Všechno bylo super - organizace, značení, obsluha občerstvovaček".

Hannah Pilsen Trail Krkavec - občerstovačky byly bezchybné


Po závodě byli poukazy od generálního partnera Hannah oceněni také celkoví vítězové letošního ročníku seriálu Hannah Pilsen Trail: Kristýna Junková (ženy), Kamila Ledererová (veteránky), Jan Juráš (muži) a Petr Minařík (veteráni). 


Foto:Kuba Hasman Tonda Svoboda a Šárka Vančurová.