close

Hlavní menu

             

Hannah Grant podporuje

So far so good ANEB Lékařky za hranicemi

Celé to začalo pozdě v noci v Českých Budějovicích, kdy jsme donekonečna vymýšlely, co by bylo lepší, než se učit na státnice. Cesta kolem světa zněla jako celkem dobrý nápad. Vzdálený, nemožný, neuskutečnitelný. Jenže, to neznáte Irču...

Ale pokud ji znáte a jste alespoň trochu yesman, najednou zjistíte, že za tři dny odlétáte na šest měsíců na druhou stranu zeměkoule, doma vám půlku pokoje zabírají krabice oblečení od Hannahu a že vlastně navzdory tomu, co tvrdíte babičkám, nemáte nejmenší ponětí, jak to všechno dopadne.

Kdo jsme?

Irča a Klára. Dvě obyčejný holky, co po dokončení vejšky s hlavama plnýma ideálů chtějí poznat kus světa, aby se mohly vrátit do téhle země a říkat, jak je fakt krásná.


Jak se na to kvalifikujeme?

Irča má v nohách snad každou zemi Evropy a pár států navrch, o sportovním vybavení ví víc než leckteří prodavači v obchodě a skoro se jí povedlo usmlouvat s Maročany férovou cenu na tržišti.

A Klára přešla Šumavu, drbala klokany za uchem u protinožců, smažila na ohni palačinky uprostřed divočiny v Kanadě, díky Duolingu se naučila říct frázi „Ne, prosím!“ ve španělštině, zvládne vykuchat rybu a ztratit se klidně i v kempu (s mapou v ruce).

Uzbekistán, Aralské jezero

Co je náš cíl?

Protože i cesta může být cíl, vrhly jsme se do plánování po hlavě, každá na seznam přidávala místa, která chce navštívit, a i když jsme se mnohdy shodovaly, vznikl z toho plán asi tak na tři životy, který jsme pracovně zredukovaly na 3 měsíce v Jižní Americe a 3 měsíce v jihovýchodní Asii.

Postupně tedy navštívíme Chile, Argentinu, Bolívii, Uruguay a Paraguay. Potom se přesuneme do úplně jiného světa za úplně jinou kulturou do monzuny bičované jihovýchodní Asie. Zatím je v plánu projet Nepál, Kambodžu, Thajsko, Laos nebo i Vietnam.

Z našich zkušeností už ale víme, že nic se nedá naplánovat na 100 %. Hlavní je vyrazit, vzít si kartáček na zuby, teplý ponožky a zbytek se nějak vyřeší sám.

Faerské ostrovy, Leitisvatn

Irča a Klára