close

Hlavní menu

             

Hannah Grant podporuje

Stopem do Gruzie

Spojit příjemné se školou se vždycky hodí. Balíme proto batohy a vyrážíme do neznámých koutů. Naším hlavním cílem je Gruzie. Kudy tam a jaké budou záchytné body naší cesty zatím nevíme, všechno plánujeme až v pohybu...

KDO, KAM, PROČ

Jsme dva, občas jsme si docela podobní, jak vizuálně, tak nápady. Někdy i v úmyslech – kámen, nůžky, papír hrát nemůžeme, protože naše myšlenkové pochody jsou propojeny imaginární vlnou. A to nejde.

Rozhodli jsme se vydat křížem krážem stopem do Evropy. Jen tak. Znáte to, jiná komfortní zóna. Sbalit batoh co nejlehčeji, nahodit pohodlný „trekkecky“, nějakou tu sváču na pár dní a další (ne)zbytné věci, co taháte s sebou a říkáte si, proč jsem ten batoh nesbalil lehčí. Ale bude se to hodit... Naším hlavním cílem je tentokrát Gruzie, ležící na rozhraní jihovýchodní Evropy a jihozápadní Asie. Kudy přesně tam, zatím nevíme. Naše záchytné body a další místa plánujeme až na cestě anebo necháváme naše palce u silnice zvednuté a čekáme jaká dobrá duše nás zaveze do neznámých koutů. 

Před pěti lety, po střetnutí „face to face“ a vzájemných sympatií, jsme vyrazili alespoň jednou do roka na nějaké to dobrodrůžolabůžo stopem. Tentokrát jsme to chtěli spojit s diplomovou prací, abychom se po cestě jen tak neflákali a taky něco dělali – nejen s úžasem a s otevřenou pusou koukali na krásná místa, dýchali krásný horský vzduch, nasávali místní atmošku nebo klábosili s lidmi, který nám po cestě zastavili. Skloubit hobby se školou je vždy příjemné, alespoň pro nás, neboť oba studujeme uměleckou školu.

I když je v dnešní době spousta možností, jak a kam se dopravit a stávají se cenově přijatelné pro více lidí, i přesto se našeho způsobu cestování stopem držíme už pár let. Nejen, že jsou lidé za volantem onehdy lepší než průvodce, ale také vám dodají energii a občas se stane, že s nimi strávíte více než hodinu v autě a jste tak spolu-cestovateli navzájem. Je to dobrodružné, levné, někdy rychlé, někdy zdlouhavé, občas zábavné a někdy koukáte z okna a kocháte se jen výhledem anebo tmou v tunelu.

Rádi někde trajdáme a čas nás tlačí, takže ládujeme batohy, navlékáme vrstvy a vyrážíme rychle a zběsile chytat auta.

David a Magdaléna