close

Hlavní menu

             

I běhat ve tmě má smysl

Světluščí běžci opět trhali rekordy

Z nočních běhů putují na zrakově postižené více než tři miliony. Na startovní čáru se postavilo neuvěřitelných 9,2 tisíc běžců.

Noční běhy pro Světlušku spolu s ČSOB Na Zdraví se mohou letos opět pochlubit dalšími rekordními čísly. Pro těžce zrakově postižené děti a dospělé se letos podařilo vybrat celkem 3,6 milionu korun, tedy o 800 tisíc více než předchozí rok. Rekordní byl i počet běžců, a to téměř ve všech městech. 

Pět měst opět hostilo Noční běh pro Světlušku, první sportovní aktivitu pro veřejnost, kterou Světluška organizuje již od roku 2012. Stejně jako loni tak roje světlušek vyběhly v Praze, Brně, Jihlavě, Olomouci a Plzni. „Rok co rok nás přízeň, chuť a odhodlání pomoci dobré věci lidí neustále překvapuje. 

Jak se zdá, běžci se nenechají odradit ani špatným počasím, které jsme si letos vybrali téměř ve všech městech. I přesto se však počet účastníků letos opět významně navýšil a na startovní čáru se postavilo celkem neuvěřitelných 9,2 tisíc běžců,“ říká Gabriela Drastichová, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu, která Noční běh pro Světlušku organizuje.

Kromě sportovního zážitku nabídl letos projekt také řadu zajímavých hudebních a jiných hostů. Běhy svým vystoupením doprovodila například zpěvačka Monika Bagárová, nebo kapela Pekař, která při této příležitosti složila Světlušce speciální song.

https://open.spotify.com/album/2V69MpxjtiEU7CzfjE6EOe

Výtěžek ze série nočních běhů použije Světluška na podporu lidí s těžkým zrakovým handicapem.

Děkujeme, že pomáháte. I běhat ve tmě má smysl.
Hannah

foto: Andrea Zavadilová