close

Hlavní menu

             

Víte, že

Světluška běhala letos poprvé i virtuálně

Rok 2020 si pro nás přichystal mnoho výzev, nejinak tomu bylo u Nočních běhů pro Světlušku. Motto „Rosteš s každou překážkou, kterou překonáš!” mnohonásobně předčilo svůj význam.

Děkujeme, že jste byli s námi a účastnili se odložené podzimní série v Ostravě, Jihlavě a Brně.

Dokonce jsme spojili síly s organizací Rozběháme Česko a začali běhat i virtuálně. Celkem se vás zapojilo úžasných 8630 světluškových běžců, my tak můžeme částkou 2,9 milionu korun rozzářit životy nevidomých a slabozrakých.

Osobně i virtuálně, ale hlavně spolu

Jen díky vám a zakoupeným startovným můžeme nadále podporovat těžce zrakově postižené a nevidomé na jejich cestě k samostatnému životu. Máme velkou radost, že jste nás letos navzdory velkým komplikacím podrželi! 

Společně jsme si zaběhali v Ostravě, Jihlavě a Brně. Kvůli nepříznivé epidemické situaci jsme bohužel nemohli zorganizovat běhy v dalších městech. Proto jsme společně s organizací Rozběháme Česko začali běhat virtuálně. Mohli jste si tak zaběhat se svým běžeckým parťákem (i tím čtyřnohým) kdykoli a kdekoli. 

Výtěžek předčil očekávání

Celkem se všech našich běhů zúčastnilo 8630 sportovců. Výtěžek 2,9 milionu korun poputuje do sbírky Světluška a pomůže těžce zrakově postiženým dětem i dospělým po celém Česku žít život po svém a naplno. 


Více o projektu Světlušky »

Fotogalerie »

Děkujeme všem za podporu a účast a už nyní se těšíme na další ročník,
Hannah