close

Hlavní menu

             

Máte chuť na tradiční kavárenské služby v netradičním prostředí?

Už jste vyzkoušeli kavárnu POTMĚ?

Vybavili jsme celý kavárenský tým Světlušky černými mikinami a svou funkci plní zřejmě dobře. Přijďte si vyzkoušet svou orientaci ve tmě. Nevidomí kavárníci vám pomohou.

Kavárna POTMĚ je jednou z akcí Nadačního fondu Českého rozhlasu a jeho projektu Světluška, který dlouhodobě pomáhá nevidomým a těžce zrakově postiženým lidem. Těm jsou určeny i peníze vybrané v kavárně za občerstvení. 

Vybavili jsme kavárenský tým, aby se jim lépe pracovalo a zdá se, že bundy a mikiny dobře plní svůj účel.

 

Kavárna Potmě nabízí své služby v prostředí pro vidícího člověka netradičním, tedy v kompletně zatemnělém prostoru. Role vidících a zrakově postižených se zde mění. Zatímco vidící člověk může mít v naprosté tmě problém s orientací, pro zrakově handicapované to změna není. I proto právě oni v kavárně obsluhují a jsou navíc v případě potřeby připraveni pomoci hostům najít v tmavém prostoru správný směr. Samozřejmě nevidoucí kavárníci vidící hosty v zatemnělém prostoru i obsluhují a připravují pro ně nápoje. Návštěvník si u nich může objednat kávu, nealkoholické a další nápoje nebo i zmrzlinu. A každý nákup navíc pomáhá právě těm, kteří na rozdíl od nás ostatních nevidí.


Náš hlavní partner Nočních běhů, Hannah, vybavil celý kavárenský tým Světlušky černými mikinami. Vidící i nevidomí kavárníci je velmi rádi nosí, jsou pohodlné, slušivé a skvěle tak podtrhují celkový dojem z unikátního projektu Kavárna Potmě.

Zjistěte více o projektu: Kavárna POTMĚ


Text: Ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška, Ing. Přemysl Filip, MSc.