close

Hlavní menu

             

Hannah Grant podporuje

Z Čáslavi do světa

V červnu začala cesta dvou mladých kluků z Čáslavi. Láká je divoká příroda a zejména Národní parky USA. Na jaká konkrétní místa míří jejich dvouměsíční cesta?

Jsem člověk, který nemůže zůstat doma, to nejde. Baví mne poznávat jinou kulturu, chodit po horách, spát pod širákem…  Dva roky zpátky jsem se poprvé vydal na větší cestu. Nejdřív ruch velkoměsta, New York byl neskutečný…, ale já preferuji spíš tu přírodu :-). Tehdejší přelet z rušného velkoměsta na západ a následná návštěva Yellowstonu, Arches, Zionu, Yosemite a mnoha dalších parků a krásných míst – ve mne zanechalo hlubokou stopu.  Po této dovče jsem si říkal, že takovou „životní dovolenou“ jsem si vyplácal vzhledem ke svému věku docela brzy. To jsem však ještě nevěděl, že rok na to se vydáme s kamarádem Tomem na 2měsíční cestu z Arizony na Aljašku v rámci námi pojmenovaného projektu „Z Čáslavi na Aljašku“. Aljaška byla neskutečná - málo turistů, nedotčená příroda a divoká zvěř na každém kroku. K uskutečnění této cesty nám pomohlo vybrání v rámci projektu Hannah Grant. Poskytnuté oblečení a vybavení v rámci Grantu jsme měli možnost důkladně otestovat v drsných podmínkách nevyzpytatelného severského počasí. Jelikož jsme s vybranými produkty byli spokojeni, rozhodl jsem se, že zkusím oslovit Hannah i letos :). A vyšlo to! A tak je tu pokračování našeho cestování, tentokrát pod názvem „Z Čáslavi do světa“.


Cílovou destinaci jsem nevybíral dlouho. Vracím se do USA a Kanady. Když někam jedu, chci vidět všechno a poznat v dané zemi co nejvíc, a to jsem v předchozích dvou letech prostě nestihl.

Plán je takový, že zamíříme s parťákem Honzou do Oregonu, Washingtonu, do Kalifornie vylézt na Mt.Whitney a části Britské Kolumbie v Kanadě.

Michal Hynek


Sledovat cestu Michala a Honzy z Čáslavi můžete také přímo na facebookové stránce „Z Čáslavi do světa“ nebo na Instagramových účtech @misaaaakh a @zcaslavidosveta, kde budou průběžně přibývat fotky a zážitky.

Text a foto: Michal Hynek