close

Hlavní menu

             

Hannah Grant podporuje

Z Čáslavi na Aljašku/ frčíme po highway

Ahoj všem příznivcům Hannah! Frčíme právě po slavné Alaska Highway a strašně si to užíváme. Z Čáslavi na Aljašku jsem vyrazil právě před dvěma týdny a třemi dny. S Michalem jsme se setkali v Bostonu, jak bylo domluveno a mohli společně vyrazit do Arizony vyzvednout naše auto. Z městečka Flagstaff jsme naším (na dva měsíce) Dodgem vyrazili na sever.

Přejeli územím států Utah a Wyoming do Montany, kde jsme strávili dva dny u majitelů našeho auta v kempu u jezera. Cestou jsme ovšem ještě zvládli navštívit národní parky Zion, Grand Teton a Yellowstone. I když je naším cílem Aljaška, na těchto místech jsme se prostě museli zastavit. Zionem jsme sice jen projeli, v Grand Tetonu jsme strávili dva dny a užili parádní výhledy na štíty hor. V Yellowstone jsme navštívili v rychlosti pouze známá místa - Old Faitfull Geysir, Grand Prismatic a Mamooth Springs. Po dvou odpočinkových dnech, spojených s vodními radovánkami u jezera Seeley Lake v Montaně jsme se vydali do Kanady, konkrétně do národních parků Banff a Jasper. V parku Banff jsme podnikli několik horských treků. První den jsme zvládli trek na Sulphur Mountain, kde nám byl odměnou skvělý výhled na městečko Banff, další dny jsme podnikli několik "hiking trailů" v okolí jezer Lake Minnewanka, Lake Louise a Moraine Lake. 

Právě při celodenní túře okolo Moraine Lake jsme zažili na vlastní kůži náhlou lokální změnu počasí. Ze slunečného dne rovnou do deštivého a větrného nečasu. Díky funkčním schopnostem bund Courage a kalhot Talbot a Enduro to naše kůže ale nepocítila. Chodit jsme nepřestali ani po přejezdu do národního parku Jasper, kde jsme navštívili oblast Lake Maligne s parádním Maligne Canyon a oblast Miette Hot Springs s nejteplejšími horkými prameny v celých Rocky Mountains, které jsme užili k regeneraci po treku na místní Suplhur Mountain, před přejezdem k městu Dawson Creek, na začátek slavné Alaska Highway. 

Po příjezdu do Dawson Creek jsme navštívili koňské závody s tzv. chuckwagony, poté se vyfotili u "Milepost 0 Alaska Highway Monument" a historického "Milepost 0 of the Alaska Higway" a po pořádném burgeru, jsme pokračovali dál k našemu cíli. Cestou po Alaska Highway jsme naštívili Liard Hot Springs, famózní příležitost pro relax v podobě dvou horkých bazénků uprostřed divočiny. Další zastávku představoval v městečku Watson Lake mezi cestovateli známý Sign Post Forest. To je volně přeloženo jako les značek. Na tomto místě je k vidění více než 82 tisíc značek a cedulí, které tu zanechávají cestovatelé už více než 70 let. I my jsme přivezli ceduli s názvem našeho rodného města - Čáslav. Po dvou dnech jízdy po Alaska Higway jsme dosáhli města Whitehorse, kde podnikáme krátkou prohlídku města, ale hlavně se informujeme o stavu Chillkoot trailu.Po rozloučení se s Whitehorse jsme překročili kanadskoamerickou hranici a přijeli do aljašského města Skagway. Právě tady začíná výše zmíněný trail, známý z časů zlaté horečky, Chillkoot pass. Situace podle rangerů vypadá dobře a my tedy nejspíše nejbližší 3 dny strávíme na této túře.


Naše cestování po Aljašce lze sledovat na facebookové stránce a fotky sdílíme i na instagramu.


Cestování zdar!

Z Aljašky zdraví Tom & Michal